18 دی 1395
در محل کار موسیقی پخش کنید
پخش موسیقی در محل کار میزان بهره وری را بالا می برد و به کارمندان انرژی می دهد.


طی تحقیقات انجام شده پخش موسیقی روی افراد مختلف تاثیرات شگفت انگیزی داشته است.
بهتر است در محل کار ، اداره ، شرکت ، دفتر یا هرجای دیگر که هستید به جای سکوت موسیقی ملایم پخش شود. بیشتر افراد ترجیح می دهند در محیط شاد مشغول به کار باشند و از محیط کار لذت ببرند تا در محیط ساکت و بی روح .
همچنین پخش موسیقی در محل کار بهره وری و انرژی کارمندان را بیشتر میکند و با علاقه بیشتری به کار خود ادامه می دهند و نقش مثبتی در فروش و کسب و کار دارد.
بسیاری از صاحبان کسب و کار از تاثیرات مثبت موسیقی روی انسان بی خبرند و ترجیح می دهند محیط خشک و جدی داشته باشند . این باور غلط آنها است که در محیط ساکت نتایج بهتری دریافت می کنند.

تحقیقات انجام شده نشان می دهد موسیقی پس زمینه در محیط کار استرس کارمندان را کاهش می دهد.
خود را در محیطی فرض کنید که موسیقی ملایم در حال پخش است. یک لیوان چای می نوشید و با آرامش خاطر مشغول کار های روزمره خود می شوید. محیط آرام روی مشتریان هم تاثیر می گذارد . این احساس مثبت مشتری برای صاحبان شرکت نیز سودآور است. در مقابل ، سکوت ایجاد تاثیر منفی میکند و مشتری معذب می شود و به سختی با کارمندان ارتباط برقرار می کند.صحبت کردن هم موسیقی و فراز و فرود دارد. بسیاری از اعراب در زمان جاهلیت به خاطر موسیقی قرآن به پیامبر ایمان آوردند. موسیقی مستقیما روی مغز ،شنوایی و قلب اثر می گذارد .
موسیقی آرام بخش و ملایم ضربان قلب را آرام کرده و سلامت شما را تحت تاثیر قرار می دهد، استرس و اضطراب را کاهش می دهد و بیماری قلبی را درمان می کند.

موسیقی چیست؟

موسیقی هنر بیان احساسات به وسیله ی صداست.باعث تراوش احساسات و اندیشه‌هاى آدمى و حالات درونى وى می شود.
موسیقى یا ترانه به هر نوا و صدایی گفته می‌شود که خوش‌آیند باشد و باعث تاثیر در انسان یا موجودات زنده  شود. موسیقی بیان احساسات انسان به وسیله اصوات است . هیچ تعریفی از موسیقی وجود ندارد که مورد قبول همهٔ اهل این هنر باشد. طبق یکی از پذیرفته‌شده‌ترین این تعاریف، موسیقی به اصواتی گفته می‌شود که آگاهانه تولید شوند.

موسیقی شامل دو بخش می شود:

– موسیقی ضربی
– موسیقی بی ضرب

موسیقی ضربی به موسیقی هایی گفته می‌شود که دارای وزن باشد مانند آهنگ هایی که برای رقص ساخته شده باشد؛ پیش در آمد، مارش و غیره. موسیقی بی ضرب آن است که دارای وزن معین و معلومی نباشد که بهترین نمونه آن آوازهای موسیقی ایرانی می باشد.